RF-640Qres F160Gongzheng GZMkatalog 2017
Roland VersaEXPRESS RF-640
Qres F160
Gongzheng GZM
Pobierz aktualny katalog

COMAGRAV NOTUS

COMAGRAV NOTUS

COMAGRAV NOTUS to seria maszyn CNC 3D o rozmiarach roboczych od 2100 x 1600 mm do 3100 x 4200 mm. Charakteryzuje ją solidna i sztywna stalowa rama, co zapewnia wysoką precyzję. Maszyna wyposażona jest w wiele najnowszych technologicznie rozwiązań. Oferta zawiera szeroki wybór wrzecion do pracy przemysłowej, również wspomagane pneumatycznie z automatycznym systemem zmiany narzędzi.

 

COMAGRAV NOTUS nadaje się do cięcia, grawerowania, frezowania i modelowania 3D. W przemyśle reklamowym maszyny te można wykorzystać do cięcia dużych formatów arkuszy z tworzyw sztucznych, aluminium, akrylu, drewna itp, oraz produkcji form trójwymiarowych.

W przemyśle obróbki tworzyw sztucznych do frezowania kształtów 3D, form, do cięcia płyt z tworzyw sztucznych,

W przemyśle modelarskim ploterów używa się do frezowania prototypów, do cięcia tworzyw sztucznych, drewna, do tworzenia kształtów 3D oraz płaskorzeźb.

W przemyśle produkcyjnym seria NOTUS może posłużyć do produkcji obudów, osłon i elementów konstrukcyjnych z wielu różnych materiałów.

 

Aktywny nóż oscylacyjny, instalowany w maszynach ZONDA oraz NOTUS, pozwala na cięcie skóry, tektury, papieru, kartonu, folii magnetycznych, płyt piankowych oraz wielu innych podobnych materiałów miękkich. 
Głowica oscylacyjna dostępna jest w dwóch wersjach: elektrycznej i pneumatycznej. Elektryczna głowica wyposażona jest w noże OLFA, które są popularnym narzędziem tnącym. Dodatkowo elektryczna głowice oscylacyjna mogą być wyposażona w noże wykonane z węglika. Wysokość skoku oscylacji w głowicy elektrycznej wynosi 1 mm, opcjonalnie do 3 mm. 
Pneumatyczna głowica oscylacyjna działa tylko z nożami z węglika, które są dostępne w różnych wariantach, w zależności od ciętego materiału. Oscylacja tej jednostki wynosi 8 mm, więc nadaje się również do grubszych i twardszych materiałów. 
Do głowicy oscylacyjnej można zamontować stopę dociskową, która dodatkowo podtrzymuje z góry obrabiany materiał.
Combi-head to głowica dwunarzędziowa. Wyposażona jest w narzędzie oscylacyjne do cięcia, oraz krążek do zaginania materiału. Narzędzie to jest wykorzystywane najczęściej do prototypowania opakowań z tektury i kartonu. Oba narzędzia są zamontowane równolegle, więc operator nie musi zmieniać narzędzi podczas obróbki materiału. 

Seria NOTUS wyposażona jest standardowo w serwomotory AC we wszystkich osiach, aluminiowy stół T-rowkowy, automatyczny czujnik pomiaru osi Z, oprogramowanie Delcam ArtCAM Express oraz program sterujący PILOT 3D. Pozostałe narzędzia są konfigurowane opcjonalnie, a do wyboru są takie opcje jak: wrzeciona o mocy do 8000 W, głowica skanująca mechaniczna lub laserowa, głowica z nożem oscylacyjnym, system pozycjonowania cięcia z kamerą, głowice combi z oscylacją oraz bigowaniem oraz dodatkowe oprogramowanie. 

Automatyczna zmiana narzędzia
Specjalnie dla COMAGRAV NOTUS stworzony został  karuzelowy system zmiany narzędzia. System współpracuje z uchwytami narzędzi w standardzie  ISO 8. Głowica pneumatycznie zmienia narzędzie na wybrane w programie sterującym. To rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić czas pracy przy skomplikowanych projektach. System jest dostępny dla wrzecion z pneumatycznym mocowaniem narzędzi. Dostępne są głowice o maksymalnych obrotach 24,000 lub 40,000.

 
MECHANIKA 
- 3-osiowa maszyna do frezowania, grawerowania, cięcia i skanowania 
- Sztywna konstrukcja z bazą spawaną z ciężkich profili stalowych i stół z aluminiowych profili HP 
- Liniowe łożyska kulkowe, stalowe listwy zębate  oraz wysokiej jakości przekładnie planetarne

- Dużej mocy silniki serwo AC 
- Aluminiowy stół T-rowkowy z zaciskami 
lub wysokowydajny stół podciśnieniowy 
- Podwójnie napędzana oś Y z automatyczną funkcją równoległego bazowania mostu 
- Śruba pociągowa w osi Z


Osoba odpowiedzialna: Dawid Marszałek , +48 607 607 147 , dawid.marszalek@almatrend.com.pl
modelNOTUS 1600 / 3000 / 4000
pole robocze (mm)2100x1600 / 2100x3200 / 2100x4200
maksymalna grubość materiału (mm)130
kompatybilne głowicemaksymalnie 8kW
powierzchnia stołuprecyzyjny, aluminiowy stół T-rowkowy
szybkość (mm/min)30000
automatyczny pomiar narzędziaw standardzie
wyposażenie opcjonalneOprogramowanie do projektowania ArtCAM Express, chłodzenie narzędzia, stół T-rowkowy, stół podciśnieniowy, odciąg wiórów, skaner 3D mechaniczny lub laserowy, głowica tnąco-bigująca, system pozycjonowania z kamerą, automatyczny, karuzelowy system zmiany narzędzia wraz z wrzecionem,
typ konstrukcjistalowa spawana
oprogramowaniePilot 3D
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
BIGOWANIE I CIĘCIE TEKTURY
AUTOMATYCZNA ZMIANA NARZĘDZIA
FREZOWANIE ALUMINIUM
FREZOWANIE 3D
OŚ OBROTOWA