RF-640Qres F160Gongzheng GZMkatalog 2017
Roland VersaEXPRESS RF-640
Qres F160
Gongzheng GZM
Pobierz aktualny katalog

COMAGRAV ZONDA

COMAGRAV ZONDA

COMAGRAV Zonda to seria ploterów frezujących 3D w przystępnej cenie i wielu opcjach dodatkowych. Dzięki wysokiej konfigurowalności sprzętu, każdy klient ma możliwość wyboru w szerokiej gamie rozmiarów stołu roboczego.

Wykorzystanie silników krokowych w podstawowej wersji nie ma negatywnego wpływu na funkcje oferowane przez wszystkie systemy COMAGRAV, ale pozytywnie wpływa na cenę.

Oferujemy różne wrzeciona do przemysłowego trybu pracy, urządzenia do skanowania i głowice oscylacyjne do cięcia miękkich materiałów, które nie mogą być wycinane frezem. 

 

COMAGRAV Zonda działa w wielu gałęziach przemysłu: od prototypów i laboratoriów przy produkcji modeli, produkcji znaków, jak również do trudnej pracy w systemie trzy zmianowym przy produkcji seryjnej.

COMAGRAV Zonda nadaje się do frezowania, grawerowania i modelowania 3D.

W przemyśle reklamowym może frezować dużych formatów płyty z tworzyw sztucznych, mosiądzu, aluminium itp.

Przy projektowaniu maszyn do tworzenia paneli czołowych maszyn, elementów mechanicznych, kształtowania blach aluminiowych, itp.

W produkcji tworzyw sztucznych do kształtowania 3D ,produkcji form, cięcia arkuszy itp.

Konstrukcja charakteryzuje się sztywną, stalową ramą i blatu wykonanego z mocnych profili aluminiowych. Dokładny przesuw gwarantowany jest przez silniki mikrokrokowe oraz dużej precyzji przekładnie planetarne . Konstrukcja ta zapewnia wysoką dokładność przez cały okres użytkowania ploterów COMAGRAV Zonda bez potrzeby konserwacji. oś Z porusza się za pomocą śruby pociągowej.

Aktywny nóż oscylacyjny, instalowany w maszynach ZONDA oraz NOTUS, pozwala na cięcie skóry, tektury, papieru, kartonu, folii magnetycznych, płyt piankowych oraz wielu innych podobnych materiałów miękkich. 

Głowica oscylacyjna dostępna jest w dwóch wersjach: elektrycznej i pneumatycznej. Elektryczna głowica wyposażona jest w noże OLFA, które są popularnym narzędziem tnącym. Dodatkowo elektryczna głowice oscylacyjna mogą być wyposażona w noże wykonane z węglika. Wysokość skoku oscylacji w głowicy elektrycznej wynosi 1 mm, opcjonalnie do 3 mm. 
Pneumatyczna głowica oscylacyjna działa tylko z nożami z węglika, które są dostępne w różnych wariantach, w zależności od ciętego materiału. Oscylacja tej jednostki wynosi 8 mm, więc nadaje się również do grubszych i twardszych materiałów. 
Do głowicy oscylacyjnej można zamontować stopę dociskową, która dodatkowo podtrzymuje z góry obrabiany materiał. 

 Combi-head to głowica dwunarzędziowa. Wyposażona jest w narzędzie oscylacyjne do cięcia, oraz krążek do zaginania materiału. Narzędzie to jest wykorzystywane najczęściej do prototypowania opakowań z tektury i kartonu. Oba narzędzia są zamontowane równolegle, więc operator nie musi zmieniać narzędzi podczas obróbki materiału. 

Seria ZONDA wyposażona jest standardowo w silniki krokowe wraz z przekładniami planetarnymi we wszystkich osiach, stół z powierzchnią z MDF, automatyczny czujnik pomiaru osi Z, oprogramowanie Delcam ArtCAM Express oraz program sterujący PILOT 3D. Pozostałe narzędzia są konfigurowane opcjonalnie, a do wyboru są takie opcje jak: wrzeciona o mocy do 2000 W oraz 5.6 kW w wersji PLUS, głowica skanująca mechaniczna lub laserowa, głowica z nożem oscylacyjnym, system pozycjonowania cięcia z kamerą, głowice combi z oscylacją oraz bigowaniem oraz dodatkowe oprogramowanie. 


Automatyczna zmiana narzędzia
ZONDA może być opcjonalnie wyposażona w system automatycznej wymiany narzędzia. Współpracuje on z uchwytami narzędzi w standardzie  ISO 8. Głowica pneumatycznie zmienia narzędzie na wybrane w programie sterującym. To rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić czas pracy przy skomplikowanych projektach. System jest dostępny dla wrzecion z pneumatycznym mocowaniem narzędzi. Dostępne są głowice o maksymalnych obrotach 24,000 lub 40,000.

 
MECHANIKA 
- 3-osiowa maszyna do frezowania, grawerowania, cięcia i skanowania 
- Sztywna konstrukcja z bazą spawaną z profili stalowych
- Liniowe łożyska kulkowe, stalowe listwy zębate  oraz wysokiej jakości przekładnie planetarne

- Dużej mocy silniki krokowe 
- Stół z powierzchnią z MDF, lub aluminiowy stół T-rowkowy z zaciskami 
lub wysokowydajny stół podciśnieniowy 
- Śruba pociągowa w osi Z

 

Seria ZONDA PLUS

- podwójny profil ramy stalowej

- wrzeciona z pneumatyczną wymianą narzędzi

- automatyczny system zmiany narzędzia

- wyższe prędkości

- mocniejsze silniki serwo z przekładniami

Osoba odpowiedzialna: Dawid Marszałek , +48 607 607 147 , dawid.marszalek@almatrend.com.pl
model2000 / 2600 / 3000 / 4000
pole robocze1250x2000 / 1600x2600 / 2000x3000 / 2000x4000
kompatybilne głowicefrezująca, oscylacyjna, pneumatyczna tnąco-bigująca
powierzchnia stołustrefowy stół podciśnieniowy
szybkość190 mm/s
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
frezowanie_plexiglas
frezowanie_pcv5mm
print&cut