MEGABLOCK Seria MW

Urządzenie wycofane z oferty

Seria MW to wielodrutowe maszyny, najczęściej używane do rozkroju płyt, oraz produkcji elementów w dużych nakładach.

Opis

Opcja wielu drutów pozwala na wycinanie jednocześnie dziesięcioma drutami. Odległość pomiędzy drutami jest płynnie regulowana i przy 10 drutach może wynosić od ok. 4 cm do 14cm.

Aby umożliwić jednoczesne wycinanie 10 drutami, zmieniona została cała konstrukcja maszyny.

Po pierwsze jest wzmocniona, tak aby była stabilna pomimo rozmiarów i wagi materiału, jak również faktu, iż ramiona plotera wysuwają się wysoko ponad maszynę. Po drugie, zostały w niej użyte specjalne przekładnie planetarne zapewniające znaczne zwiększenie momentu obrotowego silników. Poza tym, Wszystkie kable umieszczone zostały w specjalnych prowadnikach tak by nie przeszkadzały podczas cięcia.

Plotery serii MW są szczególnie polecane osobom planującym rozpocząć wielkoseryjną produkcję elementów architektonicznych, dekoracyjnych, itp. Dziesięć drutów oporowych wycinających jednocześnie dziesięć identycznych elementów ogranicza znacząco czas potrzebny na przygotowanie dużej ilości elementów. Ilość drutów (1-10) oraz ich rozstaw operator ustala zależnie od potrzeb danego projektu.

Wszystkie plotery MW są standardowo wyposażone w tytanowy drut oporowy. W serii MW 1300 jest on napinany sprężynowo, w serii MW 2500 sprężynowo lub za dopłatą pneumatycznie, natomiast w serii MW 3000 pneumatycznie.

Plotery serii MW mają druty tnące o następującej długości (oś Z):

MW 1300 = druty oporowe o długości 130 cm
MW 2500 = druty oporowe o długości 250 cm
MW 3000 = druty oporowe o długości 300 cm

Wszystkie modele serii MW dostępne są w 3 długościach (oś X): 122 cm, 244 cm oraz 305 cm (Small, Medium i Large).

Wszystkie modele serii MW można wyposażyć w następujące opcje:

  • stolik obrotowy
  • tokarka
  • narzędzie drutu kształtowego