RF-640Qres F160Gongzheng GZMkatalog 2017
Roland VersaEXPRESS RF-640
Qres F160
Gongzheng GZM
Pobierz aktualny katalog

COMAGRAV NOTUS

COMAGRAV NOTUS

COMAGRAV NOTUS nadaje się do cięcia, grawerowania, frezowania i modelowania 3D. W przemyśle reklamowym maszyny te można wykorzystać do cięcia dużych formatów arkuszy z tworzyw sztucznych, aluminium, akrylu, drewna itp, oraz produkcji form trójwymiarowych.

W przemyśle obróbki tworzyw sztucznych do frezowania kształtów 3D, form, do cięcia płyt z tworzyw sztucznych,

W przemyśle modelarskim ploterów używa się do frezowania prototypów, do cięcia tworzyw sztucznych, drewna, do tworzenia kształtów 3D oraz płaskorzeźb.

W przemyśle produkcyjnym seria NOTUS może posłużyć do produkcji obudów, osłon i elementów konstrukcyjnych z wielu różnych materiałów.

Aktywny nóż oscylacyjny, instalowany w maszynach ZONDA oraz NOTUS, pozwala na cięcie skóry, tektury, papieru, kartonu, folii magnetycznych, płyt piankowych oraz wielu innych podobnych materiałów miękkich. 
Głowica oscylacyjna dostępna jest w dwóch wersjach: elektrycznej i pneumatycznej. Elektryczna głowica wyposażona jest w noże OLFA, które są popularnym narzędziem tnącym. Dodatkowo elektryczna głowice oscylacyjna mogą być wyposażona w noże wykonane z węglika. Wysokość skoku oscylacji w głowicy elektrycznej wynosi 1 mm, opcjonalnie do 3 mm. 
Pneumatyczna głowica oscylacyjna działa tylko z nożami z węglika, które są dostępne w różnych wariantach, w zależności od ciętego materiału. Oscylacja tej jednostki wynosi 8 mm, więc nadaje się również do grubszych i twardszych materiałów. 
Do głowicy oscylacyjnej można zamontować stopę dociskową, która dodatkowo podtrzymuje z góry obrabiany materiał.
Combi-head to głowica dwunarzędziowa. Wyposażona jest w narzędzie oscylacyjne do cięcia, oraz krążek do zaginania materiału. Narzędzie to jest wykorzystywane najczęściej do prototypowania opakowań z tektury i kartonu. Oba narzędzia są zamontowane równolegle, więc operator nie musi zmieniać narzędzi podczas obróbki materiału. 

Seria NOTUS wyposażona jest standardowo w serwomotory AC we wszystkich osiach, aluminiowy stół T-rowkowy, automatyczny czujnik pomiaru osi Z, oprogramowanie Delcam ArtCAM Express oraz program sterujący PILOT 3D. Pozostałe narzędzia są konfigurowane opcjonalnie, a do wyboru są takie opcje jak: wrzeciona o mocy do 8000 W, głowica skanująca mechaniczna lub laserowa, głowica z nożem oscylacyjnym, system pozycjonowania cięcia z kamerą, głowice combi z oscylacją oraz bigowaniem oraz dodatkowe oprogramowanie. 

Automatyczna zmiana narzędzia
Specjalnie dla COMAGRAV NOTUS stworzony został  karuzelowy system zmiany narzędzia. System współpracuje z uchwytami narzędzi w standardzie  ISO 8. Głowica pneumatycznie zmienia narzędzie na wybrane w programie sterującym. To rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić czas pracy przy skomplikowanych projektach. System jest dostępny dla wrzecion z pneumatycznym mocowaniem narzędzi. Dostępne są głowice o maksymalnych obrotach 24,000 lub 40,000.

 
MECHANIKA 
- 3-osiowa maszyna do frezowania, grawerowania, cięcia i skanowania 
- Sztywna konstrukcja z bazą spawaną z ciężkich profili stalowych i stół z aluminiowych profili HP 
- Liniowe łożyska kulkowe, stalowe listwy zębate  oraz wysokiej jakości przekładnie planetarne

- Dużej mocy silniki serwo AC 
- Aluminiowy stół T-rowkowy z zaciskami 
lub wysokowydajny stół podciśnieniowy 
- Podwójnie napędzana oś Y z automatyczną funkcją równoległego bazowania mostu 

- Śruba pociągowa w osi Z 

 

Osoba odpowiedzialna: Dawid Marszałek , +48 607 607 147 , dawid.marszalek@almatrend.com.pl
model1600 / 3000 / 4000
pole robocze2100x1600 / 2100x3200 / 2100x4200
kompatybilne głowicefrezująca, oscylacyjna, pneumatyczna tnąco-bigująca
powierzchnia stołustrefowy stół podciśnieniowy
szybkość500 mm/s
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS
COMAGRAV NOTUS