COMAGRAV ZONDA

Urządzenie wycofane z oferty

COMAGRAV Zonda to seria ploterów frezujących 3D w przystępnej cenie i wielu opcjach dodatkowych.

Opis

COMAGRAV Zonda to seria ploterów frezujących 3D w przystępnej cenie i wielu opcjach dodatkowych. Dzięki wysokiej konfigurowalności sprzętu, każdy klient ma możliwość wyboru w szerokiej gamie rozmiarów stołu roboczego. Wykorzystanie silników krokowych w podstawowej wersji nie ma negatywnego wpływu na funkcje oferowane przez wszystkie systemy COMAGRAV, ale pozytywnie wpływa na cenę. Oferujemy różne wrzeciona do przemysłowego trybu pracy, urządzenia do skanowania i głowice oscylacyjne do cięcia miękkich materiałów, które nie mogą być wycinane frezem. COMAGRAV Zonda działa w wielu gałęziach przemysłu: od prototypów i laboratoriów przy produkcji modeli, produkcji znaków, jak również do trudnej pracy w systemie trzy zmianowym przy produkcji seryjnej.

 

COMAGRAV Zonda nadaje się do frezowania, grawerowania i modelowania 3D. W przemyśle reklamowym może frezować dużych formatów płyty z tworzyw sztucznych, mosiądzu, aluminium itp. Przy projektowaniu maszyn do tworzenia paneli czołowych maszyn, elementów mechanicznych, kształtowania blach aluminiowych, itp. W produkcji tworzyw sztucznych do kształtowania 3D ,produkcji form, cięcia arkuszy itp.

Konstrukcja charakteryzuje się sztywną, stalową ramą i blatu wykonanego z mocnych profili aluminiowych. Dokładny przesuw gwarantowany jest przez silniki mikrokrokowe oraz dużej precyzji przekładnie planetarne . Konstrukcja ta zapewnia wysoką dokładność przez cały okres użytkowania ploterów COMAGRAV Zonda bez potrzeby konserwacji. oś Z porusza się za pomocą śruby pociągowej.

Aktywny nóż oscylacyjny, instalowany w maszynach ZONDA oraz NOTUS, pozwala na cięcie skóry, tektury, papieru, kartonu, folii magnetycznych, płyt piankowych oraz wielu innych podobnych materiałów miękkich.

Głowica oscylacyjna dostępna jest w dwóch wersjach: elektrycznej i pneumatycznej. Elektryczna głowica wyposażona jest w noże OLFA, które są popularnym narzędziem tnącym. Dodatkowo elektryczna głowice oscylacyjna mogą być wyposażona w noże wykonane z węglika. Wysokość skoku oscylacji w głowicy elektrycznej wynosi 1 mm, opcjonalnie do 3 mm.
Pneumatyczna głowica oscylacyjna działa tylko z nożami z węglika, które są dostępne w różnych wariantach, w zależności od ciętego materiału. Oscylacja tej jednostki wynosi 8 mm, więc nadaje się również do grubszych i twardszych materiałów.
Do głowicy oscylacyjnej można zamontować stopę dociskową, która dodatkowo podtrzymuje z góry obrabiany materiał.

Combi-head to głowica dwunarzędziowa. Wyposażona jest w narzędzie oscylacyjne do cięcia, oraz krążek do zaginania materiału. Narzędzie to jest wykorzystywane najczęściej do prototypowania opakowań z tektury i kartonu. Oba narzędzia są zamontowane równolegle, więc operator nie musi zmieniać narzędzi podczas obróbki materiału.

Seria ZONDA wyposażona jest standardowo w silniki krokowe wraz z przekładniami planetarnymi we wszystkich osiach, stół z powierzchnią z MDF, automatyczny czujnik pomiaru osi Z, oprogramowanie Delcam ArtCAM Express oraz program sterujący PILOT 3D. Pozostałe narzędzia są konfigurowane opcjonalnie, a do wyboru są takie opcje jak: wrzeciona o mocy do 2000 W oraz 5.6 kW w wersji PLUS, głowica skanująca mechaniczna lub laserowa, głowica z nożem oscylacyjnym, system pozycjonowania cięcia z kamerą, głowice combi z oscylacją oraz bigowaniem oraz dodatkowe oprogramowanie.

Automatyczna zmiana narzędzia

ZONDA może być opcjonalnie wyposażona w system automatycznej wymiany narzędzia. Współpracuje on z uchwytami narzędzi w standardzie  ISO 8. Głowica pneumatycznie zmienia narzędzie na wybrane w programie sterującym. To rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić czas pracy przy skomplikowanych projektach. System jest dostępny dla wrzecion z pneumatycznym mocowaniem narzędzi. Dostępne są głowice o maksymalnych obrotach 24,000 lub 40,000.

MECHANIKA

 • 3-osiowa maszyna do frezowania, grawerowania, cięcia i skanowania
 • Sztywna konstrukcja z bazą spawaną z profili stalowych
 • Liniowe łożyska kulkowe, stalowe listwy zębate  oraz wysokiej jakości przekładnie planetarne
 • Dużej mocy silniki krokowe
 • Stół z powierzchnią z MDF, lub aluminiowy stół T-rowkowy z zaciskami lub wysokowydajny stół podciśnieniowy
 • Śruba pociągowa w osi Z

Seria ZONDA PLUS

 • podwójny profil ramy stalowej
 • wrzeciona z pneumatyczną wymianą narzędzi
 • automatyczny system zmiany narzędzia
 • wyższe prędkości
 • mocniejsze silniki serwo z przekładniami

Dane techniczne

model Zonda 2000 / 2600 / 3000 / 4000
pole robocze (mm) 1290×2000 / 1640×2600 / 2040×3000 / 2040×4000
maksymalna grubość materiału (mm) 130
kompatybilne głowice maksymalnie 2kW -ZONDA, maksymalnie 5.6 kW – ZONDA PLUS
powierzchnia stołu stół o powierzchni MDF
szybkość (mm/min) 10200 – silniki krokowe, 15000 – silniki AC serwo (tylko ZONDA PLUS)
automatyczny pomiar narzędzia w standardzie
wyposażenie opcjonalne Oprogramowanie do projektowania ArtCAM Express, chłodzenie narzędzia, stół T-rowkowy, stół podciśnieniowy, odciąg wiórów, skaner 3D mechaniczny lub laserowy, głowica tnąco-bigująca, system pozycjonowania z kamerą, automatyczny system zmiany narzędzia wraz z wrzecionem (tylko ZONDA PLUS),
typ konstrukcji stalowa spawana
oprogramowanie Pilot 3D

Filmy

ZONDA

Pobierz