RF-640Qres F160Gongzheng GZMkatalog 2017
Roland VersaEXPRESS RF-640
Qres F160
Gongzheng GZM
Pobierz aktualny katalog

COMAGRAV ZONDA

COMAGRAV ZONDA

COMAGRAV Zonda to seria ploterów frezujących 3D w przystępnej cenie i wielu opcjach dodatkowych.

Dzięki wysokiej konfigurowalności sprzętu, każdy klient ma możliwość wyboru w szerokiej gamie rozmiarów stołu roboczego.

Wykorzystanie silników krokowych w podstawowej wersji nie ma negatywnego wpływu na funkcje oferowane przez wszystkie systemy COMAGRAV, ale pozytywnie wpływa na cenę.

Oferujemy różne wrzeciona do przemysłowego trybu pracy, urządzenia do skanowania i głowice oscylacyjne do cięcia miękkich materiałów, które nie mogą być wycinane frezem.

COMAGRAV Zonda działa w wielu gałęziach przemysłu: od prototypów i laboratoriów przy produkcji modeli, produkcji znaków, jak również do trudnej pracy w systemie trzy zmianowym przy produkcji seryjnej.

 

COMAGRAV Zonda nadaje się do frezowania, grawerowania i modelowania 3D.

W przemyśle reklamowym może frezować dużych formatów płyty z tworzyw sztucznych, mosiądzu, aluminium itp.

Przy projektowaniu maszyn do tworzenia paneli czołowych maszyn, elementów mechanicznych, kształtowania blach aluminiowych, itp.

W produkcji tworzyw sztucznych do kształtowania 3D ,produkcji form, cięcia arkuszy itp.

 

Konstrukcja charakteryzuje się sztywną, stalową ramą i blatu wykonanego z mocnych profili aluminiowych. Dokładny przesuw gwarantowany jest przez silniki mikrokrokowe oraz dużej precyzji przekładnie planetarne . Konstrukcja ta zapewnia wysoką dokładność przez cały okres użytkowania ploterów COMAGRAV Zonda bez potrzeby konserwacji. oś Z porusza się za pomocą śruby pociągowej.

Aktywny nóż oscylacyjny, instalowany w maszynach ZONDA oraz NOTUS, pozwala na cięcie skóry, tektury, papieru, kartonu, folii magnetycznych, płyt piankowych oraz wielu innych podobnych materiałów miękkich. 

Głowica oscylacyjna dostępna jest w dwóch wersjach: elektrycznej i pneumatycznej. Elektryczna głowica wyposażona jest w noże OLFA, które są popularnym narzędziem tnącym. Dodatkowo elektryczna głowice oscylacyjna mogą być wyposażona w noże wykonane z węglika. Wysokość skoku oscylacji w głowicy elektrycznej wynosi 1 mm, opcjonalnie do 3 mm. 
Pneumatyczna głowica oscylacyjna działa tylko z nożami z węglika, które są dostępne w różnych wariantach, w zależności od ciętego materiału. Oscylacja tej jednostki wynosi 8 mm, więc nadaje się również do grubszych i twardszych materiałów. 
Do głowicy oscylacyjnej można zamontować stopę dociskową, która dodatkowo podtrzymuje z góry obrabiany materiał.

Combi-head to głowica dwunarzędziowa. Wyposażona jest w narzędzie oscylacyjne do cięcia, oraz krążek do zaginania materiału. Narzędzie to jest wykorzystywane najczęściej do prototypowania opakowań z tektury i kartonu. Oba narzędzia są zamontowane równolegle, więc operator nie musi zmieniać narzędzi podczas obróbki materiału. 


Seria ZONDA wyposażona jest standardowo w silniki krokowe wraz z przekładniami planetarnymi we wszystkich osiach, stół z powierzchnią z MDF, automatyczny czujnik pomiaru osi Z, oprogramowanie Delcam ArtCAM Express oraz program sterujący PILOT 3D. Pozostałe narzędzia są konfigurowane opcjonalnie, a do wyboru są takie opcje jak: wrzeciona o mocy do 2000 W oraz 5.6 kW w wersji PLUS, głowica skanująca mechaniczna lub laserowa, głowica z nożem oscylacyjnym, system pozycjonowania cięcia z kamerą, głowice combi z oscylacją oraz bigowaniem oraz dodatkowe oprogramowanie. 

Automatyczna zmiana narzędzia


ZONDA może być opcjonalnie wyposażona w system automatycznej wymiany narzędzia. Współpracuje on z uchwytami narzędzi w standardzie  ISO 8. Głowica pneumatycznie zmienia narzędzie na wybrane w programie sterującym. To rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić czas pracy przy skomplikowanych projektach. System jest dostępny dla wrzecion z pneumatycznym mocowaniem narzędzi. Dostępne są głowice o maksymalnych obrotach 24,000 lub 40,000.

 
MECHANIKA 
- 3-osiowa maszyna do frezowania, grawerowania, cięcia i skanowania 
- Sztywna konstrukcja z bazą spawaną z profili stalowych
- Liniowe łożyska kulkowe, stalowe listwy zębate  oraz wysokiej jakości przekładnie planetarne

- Dużej mocy silniki krokowe 
- Stół z powierzchnią z MDF, lub aluminiowy stół T-rowkowy z zaciskami 
lub wysokowydajny stół podciśnieniowy 
- Śruba pociągowa w osi Z

 

Seria ZONDA PLUS

- podwójny profil ramy stalowej

- wrzeciona z pneumatyczną wymianą narzędzi

- automatyczny system zmiany narzędzia

- wyższe prędkości

- mocniejsze silniki serwo z przekładniami


Osoba odpowiedzialna: Dawid Marszałek , +48 607 607 147 , dawid.marszalek@almatrend.com.pl
modelZonda 2000 / 2600 / 3000 / 4000
pole robocze (mm)1290x2000 / 1640x2600 / 2040x3000 / 2040x4000
maksymalna grubość materiału (mm)130
kompatybilne głowicemaksymalnie 2kW -ZONDA, maksymalnie 5.6 kW - ZONDA PLUS
powierzchnia stołustół o powierzchni MDF
szybkość (mm/min)10200 - silniki krokowe, 15000 - silniki AC serwo (tylko ZONDA PLUS)
automatyczny pomiar narzędziaw standardzie
wyposażenie opcjonalneOprogramowanie do projektowania ArtCAM Express, chłodzenie narzędzia, stół T-rowkowy, stół podciśnieniowy, odciąg wiórów, skaner 3D mechaniczny lub laserowy, głowica tnąco-bigująca, system pozycjonowania z kamerą, automatyczny system zmiany narzędzia wraz z wrzecionem (tylko ZONDA PLUS),
typ konstrukcjistalowa spawana
oprogramowaniePilot 3D
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
COMAGRAV ZONDA
CIĘCIE OSCYLACYJNE
GRAWEROWANIE