COMAGRAV NOTUS

Urządzenie wycofane z oferty

COMAGRAV NOTUS to seria maszyn CNC 3D o rozmiarach roboczych od 2100 x 1600 mm do 3100 x 4200 mm. Charakteryzuje ją solidna i sztywna stalowa rama, co zapewnia wysoką precyzję. Maszyna wyposażona jest w wiele najnowszych technologicznie rozwiązań. Oferta zawiera szeroki wybór wrzecion do pracy przemysłowej, również wspomagane pneumatycznie z automatycznym systemem zmiany narzędzi.

Opis

COMAGRAV NOTUS to seria maszyn CNC 3D o rozmiarach roboczych od 2100 x 1600 mm do 3100 x 4200 mm. Charakteryzuje ją solidna i sztywna stalowa rama, co zapewnia wysoką precyzję. Maszyna wyposażona jest w wiele najnowszych technologicznie rozwiązań. Oferta zawiera szeroki wybór wrzecion do pracy przemysłowej, również wspomagane pneumatycznie z automatycznym systemem zmiany narzędzi.

COMAGRAV NOTUS nadaje się do cięcia, grawerowania, frezowania i modelowania 3D. W przemyśle reklamowym maszyny te można wykorzystać do cięcia dużych formatów arkuszy z tworzyw sztucznych, aluminium, akrylu, drewna itp, oraz produkcji form trójwymiarowych.

W przemyśle obróbki tworzyw sztucznych do frezowania kształtów 3D, form, do cięcia płyt z tworzyw sztucznych,

W przemyśle modelarskim ploterów używa się do frezowania prototypów, do cięcia tworzyw sztucznych, drewna, do tworzenia kształtów 3D oraz płaskorzeźb.

W przemyśle produkcyjnym seria NOTUS może posłużyć do produkcji obudów, osłon i elementów konstrukcyjnych z wielu różnych materiałów.

Aktywny nóż oscylacyjny, instalowany w maszynach ZONDA oraz NOTUS, pozwala na cięcie skóry, tektury, papieru, kartonu, folii magnetycznych, płyt piankowych oraz wielu innych podobnych materiałów miękkich.
Głowica oscylacyjna dostępna jest w dwóch wersjach: elektrycznej i pneumatycznej. Elektryczna głowica wyposażona jest w noże OLFA, które są popularnym narzędziem tnącym. Dodatkowo elektryczna głowice oscylacyjna mogą być wyposażona w noże wykonane z węglika. Wysokość skoku oscylacji w głowicy elektrycznej wynosi 1 mm, opcjonalnie do 3 mm.
Pneumatyczna głowica oscylacyjna działa tylko z nożami z węglika, które są dostępne w różnych wariantach, w zależności od ciętego materiału. Oscylacja tej jednostki wynosi 8 mm, więc nadaje się również do grubszych i twardszych materiałów.
Do głowicy oscylacyjnej można zamontować stopę dociskową, która dodatkowo podtrzymuje z góry obrabiany materiał.
Combi-head to głowica dwunarzędziowa. Wyposażona jest w narzędzie oscylacyjne do cięcia, oraz krążek do zaginania materiału. Narzędzie to jest wykorzystywane najczęściej do prototypowania opakowań z tektury i kartonu. Oba narzędzia są zamontowane równolegle, więc operator nie musi zmieniać narzędzi podczas obróbki materiału.

Seria NOTUS wyposażona jest standardowo w serwomotory AC we wszystkich osiach, aluminiowy stół T-rowkowy, automatyczny czujnik pomiaru osi Z, oprogramowanie Delcam ArtCAM Express oraz program sterujący PILOT 3D. Pozostałe narzędzia są konfigurowane opcjonalnie, a do wyboru są takie opcje jak: wrzeciona o mocy do 8000 W, głowica skanująca mechaniczna lub laserowa, głowica z nożem oscylacyjnym, system pozycjonowania cięcia z kamerą, głowice combi z oscylacją oraz bigowaniem oraz dodatkowe oprogramowanie.

Automatyczna zmiana narzędzia
Specjalnie dla COMAGRAV NOTUS stworzony został  karuzelowy system zmiany narzędzia. System współpracuje z uchwytami narzędzi w standardzie  ISO 8. Głowica pneumatycznie zmienia narzędzie na wybrane w programie sterującym. To rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić czas pracy przy skomplikowanych projektach. System jest dostępny dla wrzecion z pneumatycznym mocowaniem narzędzi. Dostępne są głowice o maksymalnych obrotach 24,000 lub 40,000.

MECHANIKA 

  • 3-osiowa maszyna do frezowania, grawerowania, cięcia i skanowania
  • Sztywna konstrukcja z bazą spawaną z ciężkich profili stalowych i stół z aluminiowych profili HP
  • Liniowe łożyska kulkowe, stalowe listwy zębate  oraz wysokiej jakości przekładnie planetarne
  • Dużej mocy silniki serwo AC
  • Aluminiowy stół T-rowkowy z zaciskami lub wysokowydajny stół podciśnieniowy
  • Podwójnie napędzana oś Y z automatyczną funkcją równoległego bazowania mostu
  • Śruba pociągowa w osi Z

Dane techniczne

model NOTUS 1600 / 3000 / 4000
pole robocze (mm) 2100×1600 / 2100×3200 / 2100×4200
maksymalna grubość materiału (mm) 130
kompatybilne głowice maksymalnie 8kW
powierzchnia stołu precyzyjny, aluminiowy stół T-rowkowy
szybkość (mm/min) 30000
automatyczny pomiar narzędzia w standardzie
wyposażenie opcjonalne Oprogramowanie do projektowania ArtCAM Express, chłodzenie narzędzia, stół T-rowkowy, stół podciśnieniowy, odciąg wiórów, skaner 3D mechaniczny lub laserowy, głowica tnąco-bigująca, system pozycjonowania z kamerą, automatyczny, karuzelowy system zmiany narzędzia wraz z wrzecionem,
typ konstrukcji stalowa spawana
oprogramowanie Pilot 3D

Filmy

BIGOWANIE I CIĘCIE TEKTURY

AUTOMATYCZNA ZMIANA NARZĘDZIA

FREZOWANIE ALUMINIUM

FREZOWANIE 3D

OŚ OBROTOWA

Ulotka

Pobierz

NOTUS